Jak dobrać garnitur?

Wybór garnituru nie powinien być lekkomyślny, wręcz przeciwnie, żeby znaleźć dla siebie idealny garnitur niejednokrotnie poświęcić niemało czasu. Każdy mężczyzna ma inną sylwetkę oraz gust, warto więc włożyć nieco wysiłku w dobranie odzieży, która potem będzie podkreślać elegancki styl oraz pewność siebie danego dżentelmena.

Formalny ubiór przydaje się na wiele okazji, szczególnie ważne uroczystości bądź spotkania, ale także wielu z nas chodzi w garniturze na co dzień do pracy, dlatego umiejętne wybranie garnituru jest bardzo istotną kwestią.

Jaki kolor?

Najlepiej byłoby posiadać kilka garniturów w różnych kolorach, ponieważ w kwestii barwy wiele zależy od okoliczności na jaką się wybierasz. Jeśli nastawiamy się tylko na jeden naprawdę elegancki garnitur, rozsądnie jest sięgnąć po taki w ciemnym kolorze, ale nie czarny – grafitowe lub w odcieniu granatu są najbardziej uniwersalne. Popularny jest również ciemnoszary. Jeśli jasny garnitur zdecydowanie bardziej pasuje dla danego mężczyzny, tym bardziej warto zainwestować w wyrób najwyższej jakości, gdyż na jasnej tkaninie najłatwiej dostrzec nawet drobne niedoskonałości faktury. Sprytnym zabiegiem może być zakup garnituru z odpowiednim wzorem, np. pionowe paski optycznie wydłużają sylwetkę niskich mężczyzn. Nie ma też nic złego w odrobinie ekstrawagancji i wybranie garnituru z mocnym połyskiem, sprawdzi się on idealnie podczas efektownej gali, ale pamiętaj, że na zdecydowaną większość okazji będzie pasował bardziej stonowany, matowy zestaw.

Zadbaj o detale

Naprawdę elegancki garnitur posiada wiele szczegółowych elementów, które dopełniają pozytywne wrażenie, na którym zależy każdemu mężczyźnie. Warto więc pamiętać o ładnych spinkach do koszuli, koniecznie ciemnych skarpetkach albo niewielkiej chusteczce w butonierce, która może stanowić wizualną ,,kropkę na i” całej kreacji. Ważny jest również wybór obuwia współgrającego z garniturem. To samo tyczy się krawatu lub muchy, gdyż nawet najdroższy i najskrupulatniej wybrany garnitur nie odniesienie oczekiwanego efektu, jeśli dobierzemy do niego niefortunny dodatek.